Müdürün Mesajı

  • MÜDÜRÜN MESAJI

Sevgili TOGÜ Öğrencileri,

 

Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'na hoş geldiniz.

 

Yüksekokulumuz, 1992 yılında eğitim-öğretim faaliyetine başlayan ve ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesinde 1996 yılından bu yana varlığını sürdürmektedir. Tokat İli’nin tarihi, turistik ve gastronomik özellikleriyle dikkat çeken Zile ilçesindeki yemyeşil kampüs alanımızda, kıymetli öğrencilerimize turizm ağırlıklı eğitim vermekteyiz.

 

Yüksekokulumuzda, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Rekreasyon Yönetimi bölümleri aktif bir şekilde eğitim-öğretime devam etmektedir. Yüksekokulumuz çatısı altında; 4 Doçent Doktor, 3 Doktor Öğretim Üyesi ve 5 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 12 akademik personel görev yapmaktadır. Dolayısıyla alanında donanımlı ve uzman kadromuz, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilecek düzeydedir. Bunun yanında idari olarak görev yapan 20 personelimiz, tüm resmi ve bürokratik işlemlerde öğrencilerimize yardımcı olabilecek yetkinliğe sahiptir.  

 

Yüksekokulumuzda verilen eğitimin dili Türkçedir. Ancak, öğrencilerimizin tercih etmesi halinde isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık sınıfı açılabilmektedir. Öğrencilerimiz öğrenimleri süresince ve imkânlar dâhilinde "çift anadal" ve "yandal" eğitimi yapabilme şansına sahiptir. Yüksekokulumuzda yürütülen eğitim kapsamında uygulanan müfredatlar, öğrencilerimizin değişen şartlara kolaylıkla uyum sağlayabileceği zengin bir içerik sunmaktadır. Bunlara ek olarak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin, istekli öğrencilerimiz için yarı zamanlı (part-time) istihdam olanağı da bulunmaktadır.

 

Yüksekokulumuzun modern ve kapsamlı binası, öğrencilerimize rahat bir eğitim alt yapısı sunmaktadır. Yüksekokulumuz bünyesinde, 9 adet donanımlı derslik, 2 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet konferans salonu, 1 adet uygulama oteli, 1 adet uygulama restoranı ve 1 adet uygulama mutfağı bulunmaktadır. Bu olanaklar, öğrencilerimizin mesleki bilgiler kazanmalarına ve kişisel yeteneklerini geliştirmelerine fırsat vermektedir.

 

TOGÜ Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, güçlü ve köklü kurumsal alt yapısına dayanarak siz değerli öğrencilerimizi; çağdaş bir anlayışla, Atatürk ilkeleri ışığında, vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, uluslararası düzeyde donanıma sahip, doğa ve insana saygılı birer turizmci olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

 Türkiye Turizmi’nin Geleceğinde Söz Sahibi Olacak Değerli Öğrenciler;


İyi bir üniversitede eğitim almak, üniversiteli bir birey olmak, turizm, gastronomi ve rekreasyon alanında kıymetli meslekler edinmek her insan için önemli bir ayrıcalıktır. Son yıllarda Dünya’nın ve Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasında kendine yer bulmaya başlayan ve giderek sıralamalarda üst basamaklara tırmanan TOGÜ, bilim, sanat ve eğitim anlamında hızla gelişmektedir. TOGÜ Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, modern alt yapısı ve donanımlı öğretim elemanı kadrosuyla bu gelişime sizin de ortak olmanız için çağrıda bulunuyor. Gelin birlikte yürüyelim.

 

Dr. Öğr. Üy. Emin ARSLAN

                                                                                                                                       Yüksekokul Müdürü

Adres : Zile - Alaca Yolu 3. Km. 60400 Zile / Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.